Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na kolejną edycję wyjazdu – Ashtanga Joga na Krecie z Beatą Darowską!
Jeśli marzysz o jogowych wakacjach w otoczeniu urokliwych plaż i niesamowitej przyrody jaką oferuje ta grecka wyspa – spędź razem z nami cudowny tydzień i praktykuj Ashtanga Jogę pod okiem Beaty Darowskiej! Ten kameralny wyjazd jest przeznaczony dla około 10 osób praktykujących jogę bez względu na poziom zaawansowania.

W programie wyjazdu:

  • praktyka poranna w stylu mysore oraz zajęcia popołudniowe praktyczne lub teoretyczne, wieczorna medytacja.
  • zakwaterowanie w pokojach 2 i 3-osobowych.
  • 3 posiłki dziennie – kuchnia lokalna, wegetariańska z ekologicznych i świeżych produktów, również z własnego ogródka.

MIEJSCE: YogaOnCrete – Chora Sfakion, południowo-zachodnie wybrzeże Krety: www.yogaoncrete.gr

Zakwaterowanie w wyjątkowej, rodzinnej villa z artystyczną historią, prowadzonej z miłości do jogi i sztuki przez ludzi z pasją.

Chora Sfakion położona jest w części Krety gdzie góry stykają się z morzem, w otoczeniu cichych i malowniczych uliczek, restauracji lokalnymi potrawami  oraz kawiarni położonych w starym porcie. To idealna przystań dla każdego, kto chce odetchnąć z dala od zgiełku miasta a także tłumu turystów. Region ma wiele do zaoferowania kulturowo – historię tego miejsca niemalże wyczuwa się w powietrzu. Kreteńczycy to przyjaźni, gościnni i otwarci ludzie. Lokalne specjały dają szansę na dosłowne posmakowanie tego co ma nam do zaoferowania Kreta.
Chora Sfakion to również doskonałe miejsce to odpoczynku i relaksu. W pobliżu, w odległości kilkunastu minut  jazdy samochodem bądź promem, znajdują miejsca warte odwiedzenia min.: Frangokastello, Lutro, wąwóz Imbros czy  Samaria- najdłuższy wąwóz w Europie.

Pogoda w Grecji, a zwłaszcza w tej części Krety, jest zwykle w miesiącach letnich dość gorąca i sucha. Większość plaż w regionie jest żwirowa, a biel plaży i turkus wody tworzą piękne krajobrazy do relaksującego pływania i opalania. Woda w morzu jest dosłownie krystalicznie czysta i ciepła.

TERMIN: 20-27. czerwca 2024

UWAGA: Dojazd we własnym zakresie – osoby lecące z Polski mają połączenie liniami Ryanair z Wrocławia i z Warszawy. Istnieje możliwość zorganizowania wspólnego transportu z lotniska do obiektu YogaOnCrete – szczegóły do ustalenia. Zachęcamy również do wynajęcia samochodu w celu samodzielnego zwiedzania wyspy.

CENA*:
890 euro – przy wpłacie w terminie do 31. stycznia 2024
940 euro – przy wpłacie po 31. stycznia 2024
cena nie zawiera biletów lotniczych, ubezpieczenia podróżnego oraz transportu z lotniska.

Gwarancją miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 180 euro po dokonaniu zapisu przez formularz rejestracyjny na samym dole.

Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku zdarzeń losowych.

ASHTANGA JOGA to opracowana w latach 40. XX wieku w Indiach dynamiczna odmiana Hatha Yogi. Istotą tej praktyki jest synchronizacja oddechu z ruchem podczas wykonywania konkretnej sekwencji pozycji – asan. To najbardziej wszechstronny trening, więc doskonały dla osób, które oczekują wyzwań fizycznych dla swoich mięśni. Efektem praktykowania Ashtanga Jogi jest oczyszczone i uzdrowione silne ciało o dobrej kondycji oraz pięknej sylwetce. Ashtanga Joga to medytacja w ruchu.

Prowadząca: Beata Darowska

Beata praktykuje Ashtanga jogę od kilkunastu lat. Doświadczona nauczycielka, uczennica Johna Scotta, od wielu lat asystuje mu na jego warsztatach i kursach w wielu krajach na świecie. Obecnie jest certyfikowanym przez niego nauczycielem na poziomie RYT 500. Beata uczy na co dzień Ashtanga Jogi w Akademii Ruchu we Wrocławiu. Kształci nowych nauczycieli Ashtanga Vinyasy Jogi. Jest stale zapraszana do prowadzenia warsztatów i kursów w Polsce i za granicą.