Z ogromną radością chcę Cię poinformować, że zachęcona przez mojego nauczyciela Johna Scotta postanowiłam zorganizować moją długo oczekiwaną edycję kursu nauczycielskiego na poziome RYT 500!

Na kurs zapraszam wszystkich, którzy:
➔ ukończyli kurs nauczycielski na poziomie RYT 200 w systemie Ashtanga Vinyasa Jogi i legitymują się odpowiednim certyfikatem – organizowany kurs będzie jego rozwinięciem i uzupełnieniem,
➔ posiadają już rozpoczętą praktykę Drugiej Serii oraz znają lub aktualnie uczą się jej rozliczenia,
➔ zarówno uczą jak i pragną rozpocząć nauczanie jogi.

W trakcie kursu:
➔ pogłębisz swoją wiedzę z zakresu Ashtanga Vinyasa Jogi,
➔ rozwiniesz praktykę własną,
➔ rozwiniesz praktyczne kompetencje nauczycielskie, tak abyś w świadomy i bezpieczny sposób mógł dzielić się wiedzą ze swoimi uczniami,
➔ będziemy pracować na materiałach udostępnionych przez Johna Scotta w formie jego podręczników.

Z mojej strony dołożę starań, by teoria była zawsze w harmonii z praktyką. Moją filozofią nauczania jogi jest indywidualne podejście do każdej osoby z uwzględnieniem jej predyspozycji i ograniczeń.

Nasze spotkania będą zawsze odbywały się na żywo we Wrocławiu.

KURS SKŁADA SIĘ Z PONIŻSZYCH MODUŁÓW:                                                                           

  1. 19.09-24.09.2023
  2. 05.12-10.12.2023
  3. 20.02-25.02.2024
  4. 11.06-16.06.2024
  5. 10.09-15.09.2024
  6. oraz 50 godzin asystowania na warsztatach, kursach, wyjazdach (zostaną tutaj również zaliczone godziny z organizowanych przeze mnie kursów doszkalających).

Wszystkie moduły 300 godzinnego kursu obejmują:

  • praktykę pozycji Drugiej Serii Ashtanga Vinyasa Jogi i jej rozliczenie
  • techniki wykonania pozycji z Drugiej Serii oraz korekty do tych pozycji
  • anatomiczne wyjaśnienia do wybranych grup pozycji
  • omówienie przyczyn trudności w wykonaniu pozycji, przyczyn powstawania ewentualnych kontuzji oraz pracę z kontuzjami
  • techniki oddechowe – pranayama (omówienie oraz praktyka na każdym zjeździe)
  • omówienie zagadnień związanych z filozofią jogi
  • metodologię oraz psychologię nauczania jogi.

Zależy mi na tym, aby absolwent kursu czuł się kompetentny zarówno prowadząc zajęcia dla uczniów posiadających podstawową, jak i zaawansowaną praktykę Ashtanga Vinyasa Jogi.

Absolwenci kursu, po zdaniu egzaminu końcowego otrzymają CERTYFIKAT potwierdzający ukończenie kursu w wymiarze 300 godzin technik oraz metodologii Ashtanga Vinyasa Jogi z podpisem moim i Johna Scotta.
Osoby te będą miały również możliwość zarejestrowania się w Yoga Alliance jako RYT (Yoga Alliance Registered Yoga Teacher) oraz figurowania na stronie www.yogaalliance.org w wykazie nauczycieli. Lista ta jest potwierdzeniem spełnienia warunków i standardów wyznaczonych przez Yoga Alliance w kierunku uczenia jogi.

Liczba osób na kursie jest ograniczona.
Cena kursu wynosi 8.900 zł (istnieje możliwosć dokonania i płatności w ratach).
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 1.500 zł.

NAUCZYCIELE PROWADZĄCY KURS

1.Beata Darowska

Senior Teacher w John Scott Yoga Community, Założycielka Akademii Ruchu we Wrocławiu.

Przez kilka lat ćwiczyła pilnie, podróżując po świecie, szukając nauczyciela i mentora, który by ją prowadził. Miała szczęście spotkać na swojej drodze i praktykować u bardzo dobrych nauczycieli: Lino Miele, Nancy Gilgoff, Prem Carlisi, Rolf Neikutenn i innych. Kiedy jednak poznała Johna Scotta, połączenie i więź były natychmiastowe. Niedługo po tym jak ukończyła u Johna kurs nauczycielski na poziomie RYT 200 zaczęła mu asystować na jego warsztatach i kursach w wielu krajach na świecie. Obecnie jest certyfikowanym przez niego nauczycielem na poziomie RYT 500 (www.beatadarowska.pl)

2. Małgorzata Kobus

Nauczycielka jogi i fizjoterapeutka. Od 2013 roku uczy jogi osoby w różnych stopniach zaawansowania. Przez ponad 3,5 roku prowadziła własną szkołę jogi w Lubinie. Skończyła studia fizjoterapeutyczne na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, które dały jej solidną podstawę i zrozumienie, jak funkcjonuje ludzkie ciało oraz bazę do pracy z ograniczeniami w ciele. Wiedzę fizjoterapeutyczną wykorzystuje do układania praktyki w sposób przemyślany i bezpieczny. Ukończyła studia podyplomowe na AWF we Wrocławiu z Psychosomatycznych Praktyk Jogi. Ukończyła dwukrotnie Kurs RYT 200 Yoga Alliance Ashtanga Yoga. Od 2015 roku wykłada anatomię w jodze na kursach Yoga Alliance. Jest prekursorką zmiany sposobu tłumaczenia tych zagadnień w Polsce. Prowadzi projekt o nazwie Anatomia Jogi, w ramach którego tworzy internetową szkołę jogi i medytacji oraz kursy online, które pomagają tysiącom joginom kształcić się i rozwijać na macie w swoim domowym zaciszu.

3. Piyush Mittal

Nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. instruktora jogi klasycznej, konsultanta i terapeuty ajurwedyjskiego). Założyciel i prezes „Nirmala. Instytut Jogi i Ajurwedy” (www.nirmala.pl) W trakcie naszych spotkań pogłębi Twoją wiedzę z zakresu filozofii jogi.

4. Karolina Jaworska

Jogę praktykuję od 15 lat, od ponad 10 uczy metody Vinyasa i Ashtanga. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć zarówno dla osób początkujących, zaawansowanych jak i nauczycieli. Jej podopiecznymi były osoby dorosłe, dzieci, seniorzy, jak i klienci indywidualni. Podczas swojej drogi zawodowej zdobyła doświadczenie w prowadzeniu zajęć w klubach fitness, szkołach jogi, podczas eventów i obozów. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć stacjonarnych oraz online. Jogowe CV jakim może się pochwalić to RYT-y z Vinyasy, Ashtangi, kursy nauczycielskie Power Jogi oraz Jogi Flow. Obecnie prowadzi swoją własną szkołę jogi, która pod marką Yogahome jest obecna zarówno w Internecie (Instagram, Youtube, własny portal), jak i w formie studia w Warszawie. Jej konikiem jest zagadnienie sekwencjonowania w praktyce jogi.

5. Dr Nina Budziszewska

Doktor nauk humanistycznych ze specjalizacją w filologii indyjskiej, adiunkt w Zakładzie Filologii Indyjskiej UWr., filozof i romanista (język francuski), rozmiłowana w sanskryckiej literaturze jogicznej oraz tradycji tybetańskiej wadźrajany. Jogę praktykuje od 5 lat, wychodząc od himalajskiej praktyki pranajamy, poprzez metody: B.K.S. Iyengara, Yin Jogę i Hatha Jogę, a obecnie Ashtanga Jogę i Kung Fu. Członkini Polskiego Towarzystwa Orientalistycznego, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz Stowarzyszenia Trenerów i Praktyków Relaksacji „Przestrzeń”. Autorka książki „Himalaje. W poszukiwaniu joginów”, prowadzi bloga www.ateliermysli.com.

6. Tamara Bieńkowska

Jest superwisorem coachingu, coachem, team coachem i wykładowcą akademickim. Autorką podcastu „Szefska pasja”. Przez lata była też człowiekiem radia. Jest wykładowcą akademickim w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Partner w relacji z klientami, która opiera się na zaufaniu. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Potem studia podyplomowe „Psychologia społeczna w zarządzaniu rozwojem organizacji” w Uniwersytecie SWPS w Warszawie i studia podyplomowe „Joga klasyczna” w Uniwersytecie Wrocławskim.

7. gościnnie John Scott

Światowej sławy nauczyciel Ashtanga Vinyasa Jogi. Bezpośredni uczeń Shri K Pattabhi Joisa . Praktykuje jogę od ponad 30 lat. Jego misją jest nauczanie Ashtanga Vinyasa Jogi jako tradycyjnej metody liczenia vinyas – Counted Method, prowadzącej do postrzegana Ashtanga Vinyasa Yogi jako dynamicznej medytacji. John zainspirował i zaraził pasją do jogi rzesze praktykujących oraz wykształcił wielu wspaniałych nauczycieli Ashtanga Vinyasa Jogi. Obecnie John podróżuje po i prowadzi warsztaty na całym Świecie. www.johnscottyoga.com

 Z sercem przepełnionym wdzięcznością nie mogę się doczekać naszej wspólnej i niepowtarzalnej podróży pogłębiającej tajniki praktykowania Ashtanga Vinyasa Jogi. Do zobaczenia na ścieżce w głąb praktyki i w głąb siebie!

~ Beata Darowska

ZAPISY: Kurs nauczycielski RYT 500 z Beatą Darowską – Akademia Ruchu Wrocław