Z ogromną radością chcę Cię poinformować, że zachęcona przez mojego nauczyciela Johna Scotta postanowiłam zorganizować moją długo oczekiwaną edycję kursu nauczycielskiego na poziome RYT 500!

Na kurs zapraszam wszystkich, którzy:
➔ ukończyli kurs nauczycielski na poziomie RYT 200 w systemie Ashtanga Vinyasa Jogi i legitymują się odpowiednim certyfikatem – organizowany kurs będzie jego rozwinięciem i uzupełnieniem,
➔ posiadają już rozpoczętą praktykę Drugiej Serii oraz znają lub aktualnie uczą się jej rozliczenia,
➔ zarówno uczą jak i pragną rozpocząć nauczanie jogi.

W trakcie kursu:
➔ pogłębisz swoją wiedzę z zakresu Ashtanga Vinyasa Jogi,
➔ rozwiniesz praktykę własną,
➔ rozwiniesz praktyczne kompetencje nauczycielskie, tak abyś w świadomy i bezpieczny sposób mógł dzielić się wiedzą ze swoimi uczniami,
➔ będziemy pracować na materiałach udostępnionych przez Johna Scotta w formie jego podręczników.

Z mojej strony dołożę starań, by teoria była zawsze w harmonii z praktyką. Moją filozofią nauczania jogi jest indywidualne podejście do każdej osoby z uwzględnieniem jej predyspozycji i ograniczeń.

Nasze spotkania będą zawsze odbywały się na żywo we Wrocławiu.

KURS SKŁADA SIĘ Z PONIŻSZYCH MODUŁÓW:                                                                           

 1. 19.09-24.09.2023
 2. 05.12-10.12.2023
 3. 20.02-25.02.2024
 4. 11.06-16.06.2024
 5. 10.09-15.09.2024
 6. oraz 50 godzin asystowania na warsztatach, kursach, wyjazdach (zostaną tutaj również zaliczone godziny z organizowanych przeze mnie kursów doszkalających).

Wszystkie moduły 300 godzinnego kursu obejmują:

 • praktykę pozycji Drugiej Serii Ashtanga Vinyasa Jogi i jej rozliczenie
 • techniki wykonania pozycji z Drugiej Serii oraz korekty do tych pozycji
 • anatomiczne wyjaśnienia do wybranych grup pozycji
 • omówienie przyczyn trudności w wykonaniu pozycji, przyczyn powstawania ewentualnych kontuzji oraz pracę z kontuzjami
 • techniki oddechowe – pranayama (omówienie oraz praktyka na każdym zjeździe)
 • omówienie zagadnień związanych z filozofią jogi
 • metodologię oraz psychologię nauczania jogi.

Zależy mi na tym, aby absolwent kursu czuł się kompetentny zarówno prowadząc zajęcia dla uczniów posiadających podstawową, jak i zaawansowaną praktykę Ashtanga Vinyasa Jogi.

Absolwenci kursu, po zdaniu egzaminu końcowego otrzymają CERTYFIKAT potwierdzający ukończenie kursu w wymiarze 300 godzin technik oraz metodologii Ashtanga Vinyasa Jogi z podpisem moim i Johna Scotta.
Osoby te będą miały również możliwość zarejestrowania się w Yoga Alliance jako RYT (Yoga Alliance Registered Yoga Teacher) oraz figurowania na stronie www.yogaalliance.org w wykazie nauczycieli. Lista ta jest potwierdzeniem spełnienia warunków i standardów wyznaczonych przez Yoga Alliance w kierunku uczenia jogi.

Liczba osób na kursie jest ograniczona.
Cena kursu wynosi 8.900 zł (istnieje możliwosć dokonania i płatności w ratach).
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 1.500 zł.

NAUCZYCIELE PROWADZĄCY KURS:

1.Beata Darowska

Senior Teacher w John Scott Yoga Community, Założycielka Akademii Ruchu we Wrocławiu.

Przez kilka lat ćwiczyła pilnie, podróżując po świecie, szukając nauczyciela i mentora, który by ją prowadził. Miała szczęście spotkać na swojej drodze i praktykować u bardzo dobrych nauczycieli: Lino Miele, Nancy Gilgoff, Prem Carlisi, Rolf Neikutenn i innych. Kiedy jednak poznała Johna Scotta, połączenie i więź były natychmiastowe. Niedługo po tym jak ukończyła u Johna kurs nauczycielski na poziomie RYT 200 zaczęła mu asystować na jego warsztatach i kursach w wielu krajach na świecie. Obecnie jest certyfikowanym przez niego nauczycielem na poziomie RYT 500 (www.beatadarowska.pl)

2. Małgorzata Kobus

Nauczyciel jogi i fizjoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku fizjoterapii. Założycielka kanału Anatomia Jogi, za pomocą którego przekazuje swoją wiedzę, będącą fuzją jogi i fizjoterapii. W mediach społecznościowych uczy jak praktykować jogę w sposób bezpieczny, z poszanowaniem swoich ograniczeń. Na kursie podzieli się z Tobą swoją wiedzą z zakresu anatomii.

3. Piyush Mittal

Nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. instruktora jogi klasycznej, konsultanta i terapeuty ajurwedyjskiego). Założyciel i prezes „Nirmala. Instytut Jogi i Ajurwedy” (www.nirmala.pl) W trakcie naszych spotkań pogłębi Twoją wiedzę z zakresu filozofii jogi.

4. gościnnie John Scott

Światowej sławy nauczyciel Ashtanga Vinyasa Jogi. Bezpośredni uczeń Shri K Pattabhi Joisa . Praktykuje jogę od ponad 30 lat. Jego misją jest nauczanie Ashtanga Vinyasa Jogi jako tradycyjnej metody liczenia vinyas – Counted Method, prowadzącej do postrzegana Ashtanga Vinyasa Yogi jako dynamicznej medytacji. John zainspirował i zaraził pasją do jogi rzesze praktykujących oraz wykształcił wielu wspaniałych nauczycieli Ashtanga Vinyasa Jogi. Obecnie John podróżuje po i prowadzi warsztaty na całym Świecie. www.johnscottyoga.com

 Z sercem przepełnionym wdzięcznością nie mogę się doczekać naszej wspólnej i niepowtarzalnej podróży pogłębiającej tajniki praktykowania Ashtanga Vinyasa Jogi. Do zobaczenia na ścieżce w głąb praktyki i w głąb siebie!

~ Beata Darowska

ZAPISY: Kurs nauczycielski RYT 500 z Beatą Darowską – Akademia Ruchu Wrocław