W jodze bardzo lubię to, że możesz sam zdecydować jak bardzo się w nią zaangażujesz.

 

Ważne jest uświadomienie sobie, że choć potrzebujesz dyscypliny w praktykowaniu jogi to nie oznacza to sztywności. Pamiętaj o zachowaniu umiaru i cieszeniu się życiem… Krok po kroku odkrywanie, dostrzeganie, że praktyka jest dla Ciebie ważna prowadzi do podjęcia decyzji o tym jak bardzo chcesz się zaangażować w tę relację. 

Eddie Stern napisał, że “praktyka powinna być czymś, co cię pasjonuje. Nawet jeśli wykonywanie jej może być czasem wyzwaniem lub może być trudne, powinno przynosić ci radość albo spełnienie, poczucie satysfakcji, że nawiązałeś kontakt nie tylko ze swoim ciałem czy umysłem, ale też z tą niewidzialną częścią siebie, esencją tego, kim jesteś”. 

 

Według E. Sterna w praktyce jogi pomaga:

  • decyzja, jak często chcesz praktykować: dwa, trzy razy a może częściej?
  • wyznaczenie konkretnych dni, w które będziesz praktykować jogę – pomaga to w budowaniu Twojej rutyny. 

Ważne: pamiętaj o zachowaniu jednego dnia na odpoczynek jeśli chcesz praktykować codziennie

  • obserwuj czy poświęcasz na praktykę tyle samo czasu – jest to ważne ze względu na budowanie nowego wewnętrznego rytmu
  • w mobilizowaniu się do przychodzenia na zajęcia może pomóc Ci zabranie ze sobą przyjaciela, kogoś, kto również, chce aby praktyka jogi stała się regularnym składnikiem jego życia
  • doceniaj swoją praktykę, wysiłek jaki w nią wkładasz, wyrażaj po cichu wdzięczność, gratuluj sobie, że praktykujesz…
  • przyjmij, że praktyka jogi to czas dobra dla Ciebie; to spotkanie ze swoimi myślami, swoim ciałem, oddechem…
  • obserwuj jak traktujesz praktykę: może potrzebujesz krótkiej przerwy od obsesyjnej praktyki a może wkradło się rozleniwienie?
  • próbuj wykonywać swoją praktykę w taki sposób, byś czuł_a w sobie witalność
  • zwróć uwagę na te miejsca w twoim stylu życia, gdzie marnujesz pozyskaną energię podczas jogi, aby świadomie temu zapobiegać. 

 

Jeśli interesuje Cię wyłącznie aspekt fizyczny, to też jest OK. W wyniku praktyki Twoje ciało na pewno się zmieni, stanie się elastyczniejsze i silniejsze a Ty doświadczysz większego komfortu również w zwykłym funkcjonowaniu. To z pewnością pozytywnie wpłynie na Twój umysł, czy tego chcesz, czy nie. Bo ciało wpływa na umysł a umysł na ciało i jest jego odzwierciedleniem 🙏

 

Być może po jakimś czasie obudzi się w Tobie większe zainteresowanie jogą i zaczniesz jej studiowanie, a może jednak nie?

 

Zawsze masz wybór😊a TUTAJ znajdziesz aktualny grafik zajęć, które prowadzę w mojej szkole Akademia Ruchu we Wrocławiu.